Laseroterapia jest obecnie najbardziej znaną oraz najskuteczniejszą metodą trwałego pozbywania się niepożądanego owłosienia.
Wiązka promieniowania laserowego jest w stanie trwale zniszczyć tylko włos który jest w fazie wzrostu, ponieważ niezbędne jest zniszczenie mieszka włosowego wraz ze znajdującą się w nim cebulką. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równomiernie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (reagujące na światło lasera),
pozostałe są w fazie wypadania i spoczynku. Po pewnym czasie one również rozpoczną aktywny etap wzrostu i wtedy dopiero można je poddać działaniu lasera. Dlatego zabiegi wykonywane są w seriach z 4-6 tygodniowymi odstępami. Zabiegi epilacji laserowej owocują największą skutecznością u osób z jasną karnacją oraz ciemnymi włosami, ponieważ fala o długości 808 nm, emitowana przez laser diodowy, pochłaniania jest przez melaninę. Melanina to barwnik znajdujący się w mieszku włosowym, a także w melanocytach naskórka. Ilość potrzebnych zabiegów zależy od płci, wieku, fototypu skóry, gospodarki hormnonalnej, gęstości mieszków włosowych, ilości melaniny w mieszku włosowym. Od trzeciego do czternastego dnia po zabiegu epilacji laserem diodowym cebulka włosa obumiera, a następnie włos wypada. W następnych tygodniach włosy są zredukowane o ok. 15-20%, a także mają o wiele delikatniejszą strukturę.
Aby efekt zabiegu był trwały, potrzeba zwykle 6-8 zabiegów. Bywa, że wymagana ilość powtórzeń zabiegu jest większa (zależy to jednak od indywidualnych uwarunkowań organizmu). Epilacja laserowa nie zawsze jest możliwa, gdyż włosy bardzo jasne lub siwe, nie zawierające odpowiedniej ilość barwnika nie zdołają skupić wiązki światła, w związku z czym zabieg nie będzie efektywny. Przed zabiegiem, aby dowiedzieć się, czy możliwa jest depilacja laserowa, jak się do niej przygotować i jakich zasad przestrzegać w trakcie trwania terapii, zapraszamy do Estetica Belleza na indywidualne konsultacje.
Efekty zabiegu
gładka skóra
pozbycie się problemu wrastających włosów i krostek powstających czasem po goleniu
Przeciwwskazania:
Świeżo opalona skóra (ok 1m-c przerwy)
Przyjmowanie leków światłouczulających
Terapia roacuttanem, izotekiem
Choroby bakteryjne i wirusowe skóry w miejscu zabiegowym
Bielactwo
Łuszczyca
Ciąża i okres karmienia piersią
Choroby nowotworowe
Padaczka, epilepsja
Mocno popękane naczynia krwionośne w miejscu zabiegu